Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

KONEC SEZONY 2021

26. 11. 2021

Všem příznivcům MKV oznamujeme, že sezona 2021 skončila. Trať je uzavřena.

A jaká byla? Lepší než ta minulá a doufáme, že horší než ta následující.

MKV

 

Malé podzimní setkání 2021

17. 10. 2021

Setkání malotraktorových nadšenců se tentokrát odehrálo bez účasti veřejnosti v omezeném počtu pozvaných. Nešlo o soutěžení, ale spíše o přátelské setkání, okořeněné krátkými časovkami jednotlivců a taháním betonového kvádru. 

Účastníků bylo celkem 14, všichni v jedné kategorii. Cílem akce bylo užít si svých strojů, pobýt spolu, poznat se a užít si pěkný den. A to se povedlo vrchovatě. Počasí nádherné, bufet dostatečný a malý počet lidí vytvořil až téměř rodinnou atmosféru. 

Za mě moc povedená akce. 

Díky všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci.

pb

Fotky zde: https://pabfoto.rajce.idnes.cz/Malotraktory_v_rodinnem_baleni_2021/

 

 

Podzimní CC 2021

2. 10. 2021

Po roce půstu se povedlo uspořádat ukázkové dvouhodinové cross country dvojic.

Trať na jedničku, počasí ještě lepší, občerstvení  dostatečné, zranění jen drobná a účast cca 47 dvojic.

Z důvodu kapacity trati se jako tradičně jely dvě jízdy měřené profesionální časomírou.

Výsledky zde: https://casomira.eu/data/000413.pdf

Fotky zde: https://www.zonerama.com/tesieee/Album/7694084?secret=eus0HPywA9Lb2PXVjv2e88641&fbclid=IwAR2MIs9XUFs7wDbI_e02Fe9MTdq8qtb2eC9kdyo149SxzrWME-x1CLOmyxQ

https://www.zonerama.com/Michaela.../Photo/7698317/288424501

https://jara-moto-fan.rajce.idnes.cz/Dvouhodinovka_dvojic_Vitonice_2.10_2021/?

On board videa zde: 

https://youtu.be/QMCCLkVpZXo

https://youtu.be/K5ondznqog4

https://youtu.be/UMgmiX92Y5I

Všem, kteří akci připravili patří velký dík.

Děkuji všem, kteří poskytli fotky a videa

 

Dvouhodinovka dvojic

7. 9. 2021

Po covidové pauze vás zveme na

Podzimní dvouhodinové Crosscountry dvojic.

Uskuteční  v sobotu 2. říina 2021 na trati ve Vítonicích

Kategorie:   OPEN    HOBBY    VETERÁN                     

Prezentace:    8:30 - 10:00 hod                                          

Start 1. jízdy ve 10.30 hod 

Kategorie VETERÁN a HOBBY -1.část

Start 2. jízdy ve 13:00 hod 

Kategorie OPEN a HOBBY - 2. část

Poznámky:

HOBBY - 1. část - první skupina dle pořadí přihlášení (cca 15 dvojic)

HOBBY - 2. část - druhá skupina dle pořadí přihlášení (cca 15 dvojic)

Jezdci, kteří byli v minulých závodech v kategorii HOBBY na stupních vítězů budou zařazeni do kategorie OPEN

POZOR přihlášky zasílejte na:  motocross.vitonice@seznam.cz

Do přihlášky uveďte:

Jména, příjmení, startovní číslo dvojice a roky narození.

Nezapomeňte uvést kategorii, ve které budete startovat. 

Počítání výsledků zabezpečeno elektronicky - 1 čip pro  dvojici

Občerstvení pro jezdce i diváky zajištěno

Srdečně vás zve Motoklub Vítonice

 

Klubové závody 2021

28. 8. 2021

Jednou z mála akcí roku 2021 byly dnešní klubové závody. Podle mě byly víc než povedené. Počasí k našemu překvapení vyšlo, trať z počátku mokrá se vyjezdila a byla tak akorát. 

Na akci jsme uvítali partu známých z Větřkovic, kteří přijali pozvání a strávili s námi pěkný den. Díky chlapi (a dámo smiley ).

Dobře zorganizovaná akce byla zahájena schůzí MKV, na které se mj. rozhodlo, že 2.10. 2021 uspořádáme tradiční podzimní dvouhodinovku. 

Pak se odjely celkem 3 jízdy, ve kterých se bojovalo jako o život. Důležité bylo, že všichni dojeli bez úrazu a užili si parádní motoklubový den. A já taky smiley. Následné posezení, poklábosení a grilované dobroty a točené pivo daly tečku příjemnému dni.

Díky   pb

Videjko-start 2.jízdy: https://www.youtube.com/watch?v=b5uEDsAlz7k

Videjko-start 3. jízdy: https://www.youtube.com/watch?v=l7MUfcKt45A

Fotky:   https://pabfoto.rajce.idnes.cz/Klubove_zavody_2021

             https://mxmachy.rajce.idnes.cz/Klubove_zavody_28.08.2021_Vitonice/

 

 

V sobotu 28.8.2021 trať uzavřena

26. 8. 2021

V sobotu 28.8.2021 je trať UZAVŘENA.

Koná se zde privátní akce MKV.

Děkujeme za pochopení

MKV

 

Bond a Skyd na Hungarian baja 2021

12. 8. 2021

Pravdou je, že v současné době zrovna moc aktivit a aktivních jezdců náš Motoklub nemá. O to více je cennější a chvályhodnější počin dvou našich borců, kteří mi poslali reportáž.

Bratři Robert a Bohdan (Skyd a Bond) patří v poslední době k těm aktivnějším členům a taky díky nim MKV funguje. Jejich hlavní motoaktiita není motokros, ale jsou to dálkové rally. Už v minulých letech se několikrát zúčastni Rally Kopanica v okolí slovenské Myjavy a před pár dny se vrátili z maďarské Hungarian Baja.

Jejich report z Hungarian baja moc rád zveřejňuji.

Borcům patří obdiv a velký dík.

Fotky zdehttps://pabfoto.rajce.idnes.cz/Hungarian_baja/

Report zde:

5.8. - 8.8.2021 proběhl ve městě Varpalota závod pod názvem Hungarian baja FIA&FIM Cross-country Rally World Cap a my jsme se jako amatérští závodníci rozhodli jej absolovat s vizí nasbírání nových zkušeností, z tohoto neobyčejného světa rally sportu na pláních maďarské přírody.
 
Hned tak z kraje, když se člověk rozhodne na poprvé jet větší závod, je to prakticky snadné. Stačí říci ano a jde se na to. Samozdřejmě že to není věc, kterou se rozhodne a na druhý den se jede, ale stojí za tím spousta týdenních příprav, před celkovým závodem. Je třeba jak nachystat sportovní náčiní, tak patřičné papíry které zapříčiní více lítání než by si člověk řekl. Kde se hrabe přihlášení na takový 2H měřený tréning. O této části ale snad jindy...
 
Je třeba vědět, že na takovýto závod je třeba dorazit z denním předstihem, jelikož na místě pořádání člověka čeká předloženích veškerých dokladů pořadateli, aby vás mohl zaevidovat do závodu. V našem  případě jsme se až divili, kolik papírování pro jízdu je potřeba. Druhá stránka věci po  2h byrokracii je kontrola stavu motocyklu do závodu, kdy sebe v plné zbroji, která musím samozdřejmě splňovat určité normy, odvezete spolu s motocyklem ke komisaři FIM, který pečlivě kontroluje technický stav sportovního náčiní od pneumatiky až po horní část plexi a i doplňků motorkáře. Na pár dílů vám napíše vaše závodní číslo, což znamená že je již není možné během závodu měnit a pokud vše v důsledku kontroly dopadne jak má a komisař je spokojen, máte zelenou do závodu.
 
Samotný závod se odehrával v širokém okolí města Varpalota. Byl rozložen do tří závodních dní. Pátek 6.8.  PROLOG, kde se startuje co minuta to závodník, dle pořadí v jakém se člověk přihlásil do závodu. Na krátké ale rychlé 7,69km dlouhé trati utříbí startovní listina na další závodní den.
 
SOBOTA 7.8. první den závodu nás čekalo 280,46 měřených kilometrů a k tomu 77,50km přejezdů, mezi jednotlivými rychlostními zkouškami, servisem a možností doplnění paliva ( dále RZ ).
 
NEDĚLE 8.8. druhý den závodu nás čekalo 166,6 měřených kilometrů s 63,56km přejezdů taktéž mezi jednotlivými RZ, servisem a možností doplnění paliva
 
V těchto výše zmíněných dnech se událo mnohé a díky značně náročnému terénu, kde byla i třeba navigace leč trasa byla vypáskována se dost závodníků ztratilo a časový plán se pořadatelům začal bortit. Za příčinu to mělo  zrušení posledních RZ pro motocykly a čtyřkolky. Nás tedy minula RZ v prvním dni 57,84km a v druhém 83,3km. 
 
Naše osobní dojmy z výše uvedených dat:
Jak jsme již výše zmínil, byl to náš první větší závod se závodním povrchem, který mají snad jen v Maďarsku a od začátku sem se na tomto prakticky učil jezdi. Spousta kamení velkých i malých velikostí místy tak hluboko v zemi že trčel jen nepatrný kousek a to ve vysoké rychlosti pak dělalo pěknou paseku a motocykl se příčil jako splašený kůň. Místy člověk narazil i na naši zvyklou lesní krajinku ale i zde se nedalo spolehnout na naučené věci z domova. Jednou za čas prudký výjezd nebo naopak sjezd ale stále v kamenitém stylu s tvrdým podkladem a jakou nezbytná součást všude spousta prachu. 
Ve zkratce zde vše bylo nové a se zvyky z našich terénů se nedalo počítat, protože zde se motocykl choval úplně jinak. Možnost stopy byla ale rozmanitá, aby také ne, když před námi startovala auta, side by side a dokonce i dva kamiony. Člověk musel být ale stále v pozoru s pečlivosti čtení trasy, jak terénu, tak na roadbookové pásce, což se místy hodilo, protože vypáskovanou trasu auta poničila a člověk na křižovatkách o pěti směrech pak nevěděl kam jet. V tomto jsme ale zase trošku kovaní a tak se nám podařilo neudělat žádnou chybu ve čtení roadbooku a ani jednou nezabloudili. Dá se říci, že to pro nás než závod byl spíš takový trénig a obeznámení se, jak to ve světě tohoto sportu na vyšší úrovni chodí. Za nás obrovská spokojenost, jednak že jsme dojeli celí a zdraví ale také jako žínka nacucaní zážitky a zkušenostmi, které se budou jistě v blízké budoucnosti zúročovat.
Bond a Skyd
 

Enduro city ValMez

10. 7. 2021

Po dlouhé době se něco dělo ve ValMezu. A to něco bylo City extrem enduro. Akce povedená, v dnešní době až vzácná a pro spoustu diváků ojedinělá. 

Je jasné, že jsem to chtěl vidět taky. Navíc jsem nebyl sám, tak jsem přijal nabídku borců z MKV a před polednem už jsme byli tam. První jízda Hobíků začala ve 13:00 hod a stejně jako ta druhá, ve  které startovali ti lepší trvala 60 minut. Okruh měřil asi 3 km a bylo na něm odhaduji 20 umělých překážek, které udělaly z městského ježdění atraktivní podívanou. 

Super akce, jsem rád, že jsem byl u toho. 

Nějaké fotky zde: https://pabfoto.rajce.idnes.cz/City_enduro_Valasske_Mezirici_2021/1493453188

Cestou domů jsem se stavil na trati ve Vítonicích, kde se jako každou sobotu trénovalo.

Tak ještě pár fotek z Vítonic: https://pabfoto.rajce.idnes.cz/Vitonice_10.7.2021/

pb

 

Vítonice 23.6.2021

23. 6. 2021

Po nějaké době jsem se byl podívat na středeční trénování.Podmínky dobré, trať bezprašná, teplota vzduchu přiměřená. Jen mi nejde do hlavy, že zájemců o ježdění moc není. 

Pár fotek je tady:https://pabfoto.rajce.idnes.cz/Vitonice_23.6.2021/

pb

 

Aprílové poježdění :-)

29. 5. 2021

Jako na houpačce je to letošní květnové počasí. A nevyhýbá se ani motokrosařům. Kdo se chtěl dnes svézt, nesměl hledět na trochu toho bláta a musel se s tím vypořádat jak nejlépe uměl. Pár borců se našlo a já jsem jenom hleděl, jak jim to šlo. Bylo pro mě překvapení, kolik jezdců bylo na trati a taky kolik lidí se přišlo alespoň podívat. Ani foťák jsem nebral, tak alespoň pro ilustraci pár mobilních fotek a dvě pidividejka.

Fotky: https://pabfoto.rajce.idnes.cz/Vitonice_29.2.2021/

Videa:

Pavel:   https://www.youtube.com/watch?v=Xuv7gAnGJH4

Mirek:  https://www.youtube.com/watch?v=0Biyutn2yHM

pb

 

 

Poprvé v roce 2021

15. 5. 2021

Tak se konečně rozhodlo, že i u nás na trati začneme. Bohužel však zřejmě počasí rozhodlo o tom, že se letošní premiéra odehrála docela v komorní atmosféře smiley.

Pravdou je, že povrch zrovna moc suchý nebyl, ale zkusit se to dalo. Jen pár srdcařů našlo chuť a kuráž rvát se s terénem a hlavně se sebou samým. Počáteční pavoučí styl postupně nahradilo pomalé kroužení a poslední hodina už byla ve znamení úsměvů a nadšeného konstatování, že to vůbec není zlý. Díky hrstce statečných za to, že to nevzdali a předvedli, že nikdy není nic tak zlý, jak to na první pohled vypadá.

Snad počasí dovolí a na příštím trénování nás bude víc.

Pár fotek je zde: https://pabfoto.rajce.idnes.cz/Vitonice_15.5.2021_-_po_Covidu/

pb

 

 

Konečně!

14. 5. 2021

Sezóna začíná v sobotu 15.5.2021

!!! Oznamujeme všem příznivcům motokrosu zahájení tréninkové sezóny 2021 !!!
Trénuje se v obvyklých časech a to:
Středa 16:00 - 20:00
Sobota 14:00 - 19:00
Pokud by ale zítra pršelo, tak se otevření přesouvá na další následující trénink. V případě pochybností si volejte jednatele Motoklubu - 774 819 289
! Nezapomínejte na aktuální vládní opatření !
MKV
 

Přípravy na sezónu

26. 4. 2021

První brigáda proběhla v covidovém režimu. Úpravu tratě vedl Pavel za asistence Radka s bobkem smiley . Ostatní pracovali ve dvojicích. Jedna se zaměřila na boudu s generálním úklidem a ostatní borci prořezávali stromy, odklízeli klestí, kameny a sbírali odpadky v areálu. Práce se odvedlo dost a dost ale i tak je stále co dělat.

Trať se pro veřejnost otevře ihned poté, co nám to vláda dovolí. Doufám, že už to nebude trvat dlouho.

Co se společných akcí pro tento rok týče, tak to moc růžově nevypadá. Zatím nic a kdyby něco, tak se včas dozvíte smiley. Díky za pochopení a za přízeň. 
 
MKV
img_20210424_102930.jpgimg_20210424_121136.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 

      img_20210424_102124.jpg            img_20210424_102515.jpg

 

MKV žije !

3. 4. 2021

Možná je ten titulek trošku nadnesený, ale možná taky ne. V době která motokrosu moc nepřeje je velký úspěch, že proběhla Výroční schůze, samozřejmě v "covidovém" režimu. Proběhlo to "na stojáka", venku, ale znáte to, dobrý něco smiley.

Důležité je, že byl zvolen nový Výbor Motoklubu a že je vůle, aby činnost MKV pokračovala. 

Trať je po individuálních brigádách pěkně připravena, nezbývá než čekat na zmírnění protiepidemiologických opatření.

Okamžitě, jak to bude možné začínáme. Tak trénujte a věřte, že bude líp.

Co se týká hromadných akcí, tak žádný plán zatím není. Budeme řešit podle aktuálních podmínek.

Veškeré informace zveřejníme zde a na našem facebooku.

pb

 

 

Dlouhá zima :-)

12. 3. 2021

Ahoj příznivci MKV

Taky už vyhlížíte konec zimy a tvrdých vládních opatření? Já moc.

Dívám se, že denně naše stránky navštěvujete a už dlouho se tu neobjevilo nic nového. Taky mě mrzí, že není moc o čem novém informovat. Tak si říkám že vám alespoň napíšu pár informací, které vím:

Že přijde jaro, oschnou tratě a bude se dát vyjet je jasné. Ale kdy si budete moc zatrénovat, setkat se a za jakých podmínek to neví nikdo. Já jsem optimista a věřím, že když se sečte promořenost, očkování a příchod teplých dnů tak musí být líp. 

 

Za MKV můžu snad říct, že hned jak to půjde se udělá brigáda a připraví se vše pro to, aby to na trati zase žilo. VĚŘÍM, že po takovém půstu bude dost nadržených, kteří přiloží ruku k dílu a bude to raz dva.

Sice vloni na podzim neproběhla ani Výroční schůze, která měla zvolit nový Výbor MKV, nevznikl plán činnosti, plán služeb atd, ale přesto věřím že bude vůle a snaha sezónu rozjet. Doba nás všechny učí dívat se na svět trošku jinýma očima, s troškou pokory a vděku. Musíme život brát s podmínkami, jaké právě jsou. Ono nám nic jiného ani nezbývá.

Přeji nám všem, ať můžeme co nejdřív sednout za řidítka a podívat se na svět zase z jiného úhlu.

pb

PS: Pokud se chcete podělit s názorem, napsat něco o tom jak abstinujete (od motorky), cvičíte nebo cokoli jiného, svěřte se. Prý to pomáhá  smileyKlikni na Celý příspěvek a můžeš komentovat

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Jak to dopadlo

15. 1. 2021

Dakar 2021 skončil. Letošní výsledky všech našich závodníků jsou nejlepší co pamatuji:

Motorky vyhrál Argentinec Ken Benavides, první jihoameričan v historii této rallye (Honda).

A naši? Super, posuďte sami:

MOTORKY:   10. místo Martin Michek , 18. Milan Engel, 30. David Pabiška, 31. Libor Podmol, 41. Ruda Lhotský. 

Nejvíce líto je mi vyřazení Honzy Brabce z hlavního závodu, ale to je holt Dakar. Závod dokončil mimo hlavní klasifikaci.

ČTYŘKOLKY:  5. místo  Tomáš Kubiena

AUTA:  9. místo  Martin Prokop

KAMIONY: 4. místo - Martin Macík, 5. místo - Aleš Loprais 

MALÁ AUTA (BUGY):   12. místo Josef Macháček

Výsledky zde: https://www.dakar.com/en/rankings

PS:  Doufám že trénujete, ať vás nová sezona nezaskočí smiley.

 

 

Dakar 2021

3. 1. 2021

Doufám, že stejně jako já sledujete Dakar 2021 v Saúdské Arábii smileysmileysmiley.

Z našich bikerů všichni prošli Covidovým testem (slovák Ivan Jakeš byl úpozitivní a musel se vrátit) a mají za sebou prolog a nedělní 1. etapu.

Naši borci a jejich st. čísla:     Martin Michek   31

                                               Jan Brabec        36

                                               Milan Engel        26

                                               David Pabiška    37

                                               Libor Podmol      53

                                               Roman Krejčí     76 

                                               Rudolf Lhotský   67

Letošní zajímavostí je třída Classic, ve které startuje někdejší motorkář a účastník Dakaru Ondra Klymciw s upravenou Škodou 130 LR.

Oficiální stránky Dakaru s přehlednými výsledky jsou zde: https://www.dakar.com/en/rankings

Každodenní info na ČT4 sport můžete sledovat zde:https://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr[SIDP]=13887305359

pb

 

PF 2021

28. 12. 2020

pf-2021-2-mkv.jpg

 

Vánoční přání

20. 12. 2020

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Věděli jste?

14. 10. 2020

Možná jste v neděli taky sledovali 130. Velkou pardubickou. Vyhrál ji kůň Hegnus ze stáje ve Velkých Karlovicích, jehož trenérem je Radek Holčák, současně úspěšný endurista, který sem tam zavítá i na naše cross-country. 

Radek na fotce vlevo z podzimu 2015. Tehdy byl druhý ve veteránech a zároveň první v hobíkách. 

Motoklub Vítonice gratuluje k životnímu úspěchu!

xdsc_0217.jpg

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »